از امام صادق علیه السلام شنیدم که میفرمود : هنگامی که فردی از برادران شما از زیارت ما یا زیارت قبور ما باز میگردد به استقبال او روید و بر او سلام دهید و به وی بخاطر آنچه خداوند عطا فرموده است بگویید گوارایت باد ...
ابو بصير از امام صادق عليه السّلام روايت كرده است كه فرمود: كسى كه در يكى از شبهاى ماه مبارك رمضان، مؤمنى را اطعام كند، خداوند براى اين عمل او پاداش آزاد كردن سى بنده مؤمن را در نامه اعمال او ثبت مى‏كند
حضرت صادق عليه السّلام فرمود: چهار گروه هستند كه دعایشان باز نمیگردد تا آنكه درهاى آسمان براى آنها باز شود و به عرش رسند: دعاى پدر براى فرزندش، نفرین مظلوم بر ظالم ، دعاى عمره‏ كننده تا به وطن باز گردد، دعاى روزه ‏دار تا وقتى افطار كند.
امام صادق علیه السلام فرمودند: اسلام بر پنج ستون بنا شده است: نماز و زكات و روزه و حج و ولايت امير المومنین و امامان از فرزندانش علیهم السلام.
شخصى به نام سعد، از امام باقر عليه السّلام روايت نموده و گفت: هشت تن در محضر آن بزرگوار بوديم و درباره «رمضان» صحبت مى‏كرديم، حضرت فرمود: نگوئيد «اين رمضان» و نگوئيد رمضان رفت، و رمضان آمد! زيرا «رمضان» نامى از نامهاى خداوند عزّ و جلّ مى‏باشد.