رفتن به محتوای اصلی

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

...عظمت این کتاب از زبان امیر بیان امیرمؤمنان علیه السلام:

ای مردم از آنچه خداوند بیان داشته بهره مند شوید و پند و اندرز های او را بپذییرید و نصیحت هایش را قبول نمائید...آگاه باشید این قرآن پند دهنده ای است که فریب نمی دهد و هدایت کننده ای است که گمراه نمی کند...

بدانید این کتاب، خیرخواهی است که غش و فریبی ندارد، هدایت گری است که به گمراهی نمی اندازد، گوینده ای است که هرگز دروغ نمی گوید، هیچ کس با این کتاب همنشین نشد مگر آنکه با یک فزونی و کاستی از کنار آن برخواست. زیادتی در هدایت و کاهش از کوردلی. بدانید که کسی بعد از داشتن این کتاب هیچ نیازی را احساس نمی کند و بدون آن نمی تواند بی نیاز باشد. پس دارو و درمان خویش را از قرآن تقاضا کنید و در گرفتاری ها از آن مدد بجوئید که در آن درمان بزرگترین بیماری ها یعنی کفر و نفاق و سرکشی و گمراهی است.

فرازی از خطبه 176 نهج البلاغه

و باز درباره قرآن می فرماید: قرآن کتابی است که خاموشی ندارد، چراغی است که روشنایی آن تمام نمی شود، دریای ژرفی است که عمق آن درک نمی شود، شاهراهی است که رونده ی در آن را به گمراهی نمی اندازد، شعله های آن تاریک نمی گردد، جداکننده میان حق و باطل است که برهان آن خاموش نشده و ستونهایش نابود نمی گردد شفایی است که در آن ترس از بیماری ها نباشد، مایه عزت و شوکت است که انصارش را شکست نباشد و حقی است که یاورانش را خواری نرسد.